Napsali o nás na serveru nasejablonecko.cz

Druhé kolo poháru běžkařů proběhlo již na sněhu

Letošní zima je poněkud skoupá na sníh, ale po prvním vrchlabském kole u místního fotbalového stadionu se 2. pohárový závod KSL Libereckého kraje jel již po většinu na přírodním sněhu v jabloneckých Břízkách. Závody pro žákovské talenty pořádal místní Ski klub a cílem projelo 291 závodníků od roku narození 2009 po nejstarší ročník 2002.

nasejablonecko.cz | 20.01.2016

Více »

Ve Vrchlabí uspořádali první pohárové závody žactva

Jedním z mála míst, kde se daly o víkendu připravit regulérní závodní tratě pro běžecké lyžování, byl nově vybudovaný sportovní areál Vejsplachy. Do vrchlabského areálu vedle fotbalového stadionu proto přesunuli pořadatelé první letošní pohárové závody Královéhradeckého a Libereckého kraje z domovských tratí v Trutnově a Benecku.

nasejablonecko.cz | 13.01.2016

Více »

Na Velké ceně Jilemnice startovalo na Mísečkách 371 běžců

Přes nepříznivý průběh letošní zimy se podařilo lyžařům z Jilemnice v sobotu 19. prosince uspořádat Velkou cenu Jilemnice v běhu na lyžích v areálu na Horních Mísečkách. V závodě mužů na 9,9 kilometru zvítězil Daniel Máka v dresu SK Nové Město na Moravě v čase 29:10,7, s odstupem 1:45,3 doběhl druhý Matěj Kubina z HSK Benecko a třetí byl se ztrátou 2:23,1 Martin Hušek ze Ski klubu Jablonec.

nasejablonecko.cz | 21.12.2015

Více »

Lyžařská výstava v Janově je poslední den prodloužena do odpoledne

Úterý 3. listopadu je posledním dnem druhého ročníku Lyžařské výstavy v Janově nad Nisou. Pořadatelé vycházejí veřejnosti vstříc a tento den prodlužují návštěvní dobu minimálně do 17. hodiny.

nasejablonecko.cz | 02.11.2015

Více »

V Janově nad Nisou se koná 2. ročník lyžařské výstavy

Ve dnech 28. října až 3. listopadu 2015 se v Janově nad Nisou uskuteční 2. ročník Lyžařské výstavy. Ta se bude věnovat především běžeckému lyžování, které má v Jizerských horách dlouhou tradici a stále patří k nejrozšířenějším sportům v tomto regionu. K vidění budou například exponáty z doby Bohumila Hanče, medaile z 50. let minulého století až po letošní MS ve Falunu.

nasejablonecko.cz | 25.10.2015

Více »

Jablonecký Martin Švarc stříbrný na Jilemnickém krosu

ČKS SKI Jilemnice uspořádal v neděli ve sportovním areálu Hraběnka 21. ročník populárního Jilemnického krosu, který od roku 2007 nese název po zakladateli závodu Memoriál Oldy Hrubého. Vítězství na desetikilometrové trati slavil reprezentant ve skialpinismu Radek Groh, druhý za ním byl Martin Švarc ze Ski klubu Jablonec nad Nisou.

nasejablonecko.cz | 21.10.2015

Více »

Obrazem: O pohár Lučan nad Nisou

Ski club Wolfganga Samesche Lučany nad Nisou pořádal v neděli 11. října závod seriálu Pohár Libereckého kraje v přespolním běhu.

nasejablonecko.cz | 12.10.2015

Více »

Obrazem: Čtyři stovky běžců na Lesním běhu v Josefově Dole

Již 43. ročník Lesního běhu proběhl v neděli v Josefově Dole, a byl i pohárovým závodem KSL Libereckého kraje v přespolním běhu lyžařů. Startujících v mnoha kategoriích od předškoláků ročníků narození 2011 a mladších až po muže a ženy bylo 392, z toho ale dospělých jen patnáct.

nasejablonecko.cz | 06.10.2015

Více »

Obrazem: Mšenský přespolní běh 2015

V jabloneckých Břízkách se v sobotu 3. října konal 51. ročník závodu Mšenský přespolní běh. Na start se postavilo více jak dvě stě závodníků. Kromě početně hodně zastoupených kategorií mládeže běžela kvalitní sestava například v kategorii žen, kde vyhrála Kateřina Smutná před Klárou Moravcovou a Kamilou Knopovou.

nasejablonecko.cz | 05.10.2015

Více »

Nejlepší lyžaři se v Liberci utkají o tituly v běhu na kolečkových lyžích

Elita českého běžeckého lyžování se sejde na českém šampionátu v běhu na kolečkových lyžích. Ten se bude konat od soboty 26. do neděle 27. září na kolečkové dráze v libereckém Vesci a na silnici z Janova Dolu na Ještěd. Spolupořadatelem akce je i Ski klub Jablonec nad Nisou.