LYŽUJ LESY 30.1. 2019

LYŽUJ LESY 30.1. 2019

 Druhý ročník projektu LYŽUJ LESY v Jablonci 

 

Po loňském úspěšném ročníku projektu Lyžuj lesy se i v roce 2019 uskuteční seriál obratnostních závodů na běžkách určených pro žáky základních škol. Celý projekt je směřován především na děti, které se běžeckému lyžování aktivně nevěnují. Cílem celého projektu je přilákat k tomuto sportu co nejvíce dětí. Proto jsou všechny kategorie rozděleny na registrované a neregistrované závodníky, kteří budou dále rozděleni podle tříd (1.-2. třída, 3.-4. třída, 5.-6. třída, 7.-8. třída a 9. třída). Celý seriál odstartuje 10. ledna ve Vimperku a bude postupně pokračovat na Božím Daru (16.1.), v Jeseníku (22.1.), Jablonec přijde na řadu 30. ledna, pak se projekt přesune do Jilemnice (6.2.) a vyvrcholí 12.2. v Novém Městě.

Seriál Lyžuj lesy jsou závody volnou technikou zaměřené především na obratnost, kde se závodníci musí popasovat s několika disciplínami, například slalomem, otočkami nebo jízdou pozadu. Protože je závod zaměřen především na neregistrované začínající lyžaře, bude obtížnost i délka trati uzpůsobena zkušenostem a věku závodníků. Před startem závodu bude mít každý dostatek času se s tratí seznámit a jednotlivé disciplíny si vyzkoušet.

Pro závodníky, kteří nemají vlastní lyžařské vybavení bude možnost v omezeném množství lyže, boty a hole zapůjčit – nutno rezervovat předem (viz propozice). Během závodu budou k dispozici pořadatelé, kteří závodníkům poradí a pomohou s přípravou lyží na závod. Technika závodu umožňuje využít obou stylů – jak klasiky, tak bruslení. Záleží tedy na rozhodnutí a zkušenostech závodníků, jakou techniku si pro svůj závod vyberou.

Ambasadorem Jabloneckého závodu je bývalý reprezentant, olympijský medailista a mistr světa Martin Koukal, který bude po dobu celého závodu přítomen a těm nejrychlejším nakonec předá medaile a věcné ceny.

V loňském roce se stal závod v Jablonci, co se počtu závodníků týče, tím vůbec nejúspěšnějším. Tak doraz i ty 30. ledna do lyžařského areálu Břízky..

 


 

Klub | 21.01.2019

Fotogalerie

 
 

Archiv aktualit »

  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
Albrechtice v Jizerských horách1 Albrechtice v Jizerských horách2 Albrechtice v Jizerských horách3 Albrechtice v Jizerských horách4 Albrechtice v Jizerských horách5