VT Solda Itálie

VT Solda Itálie Podzimní vysokohorská příprava v Itálii

Do Cateriny momentálně nevede silnice (zřítila se), aha a kam teda pojedeme? V sobotu večer padla volba na Soldu, středisko na druhé straně Stelvia. Okey tak zítra ráno odjezd. Odpoledne jsme na místě a Solda je krásná, takže spoko. Počasí nás sice moc neuvítalo, prší, ale tak co, trénovat se dá. V úterý už na nás, ale čekalo sluníčko, takže čas vyrazit do hor. Cílem cesty byla chata Payerhütte v nadmořské výšce 3029m s krásným výhledem na Ortler. Ve středu bylo opět krásně a na řadě bylo Stelvio. Nejdřív dlouhý výjezd na kolcích a pak ještě pěšky na ledovec (nebo to, co z něho ještě zbylo). Ve čtvrtek už máme zasloužené volno a možná poslední šanci užít si sluníčka a léta.

Ve čtvrtek byl na plánu výjezd údajně krásným údolím Val Martello. Tuto skutečnost ale nemohu posoudit, protože můj dojem značně ovlivnily zmrzlé ruce, jízda proti proudu potoku tekoucímu po silnici a slejvák znemožňující dosažení plánovaného vrcholu. No nic tak třeba příště, ale věřím že je to tam hezký. V pátek je počasí o poznání přijatelnější – neprší, ale na vrcholcích trochu nasněžilo, takže na žádný velký kopce to opět nebude. Naše cesta vede na Rifugio Milano a odtud už sněhem na Rifugio Madriccio. Zdá se, že tady se z léta stala rovnou zima, protože ráno je sníh už i v údolí. No, byl to zajímavý zážitek dát si takhle v září výběh ve sněhové břečce postupně přecházející ve větší a větší závěj.

Ve středu se nám vrátilo aspoň sluníčko, když už ne teplo a mohli jsme vyrazit na poslední túru do hor. Procházíme kolem chaty Düsseldorferhütte a dále už cestičkou ve sněhu dál nahoru. Výhledy na okolní zasněžené kopce jsou opravdu krásné a člověk by tu i zůstal.  Ale poslední den byl čtvrtek, a to nás cestou domů čekal další dlouhý výjezd na kolcích tentokrát na passo Timmelsjoch. Sil už moc nezbylo, takže jsem ráda, že ještě žiju.

Pokračování zanedlouho a už s lyžemi v Livignu.

Dospělí | 25.09.2019

Fotogalerie

 
 

Archiv aktualit »

  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
Albrechtice v Jizerských horách1 Albrechtice v Jizerských horách2 Albrechtice v Jizerských horách3 Albrechtice v Jizerských horách4 Albrechtice v Jizerských horách5