VT Gsiesertal 2018

 VT Gsiesertal 2018

 VT Gsieserta

Pro naše první letošní italské soustředění jsme zvolili údolí Gsies nedaleko Toblachu. Bydleli jsme na statku u sedláka Franze v malé vesničce St. Martin v nadmořské výšce cca 1300 metrů.

Hned na úvod jsme vyrazili na výlet na kopec Rote Wand (2818m), který se nám trochu protáhl a domů se vracíme po téměř 6 hodinách. Odměnou nám ale byly krásné výhledy na údolí Anterselvy a další okolní vrcholy. Mezi další námi zdolané vrcholy patří GsieserTorl, Hochkreuzspitze, Hörneckele a Fellhorn. Při výjezdech na klasických kolečkových lyžích nám bylo cílem několik horských pass, údolím Anterselvy jsme vyjeli na Passo Stalle.

Nenechali jsme si ujít ani místní dominantu TreCime di Lavaredo. Z Toblachu na chatu Auronzo jsme vyjeli na kolcích a pak si ještě celé TreCime obešli pěšky. Podobnou stragtegii jsme zvolili následující den při návštěvě Kronplatz. Na Furkelpass jsme vyjeli na lyžích a dál pěkně po svých až na horu na vrchol.

Krom toho všeho jsme vyzkoušeli i kolečkovou dráhu v Toblachu a zvládli několik tréninků i přímo u baráku na Gsisertalu. Poslední den patřil už tradičně výjezdu na kolečkových lyžích. Letos jsme vybrali passoGiovonedalekuBrenneru. Krásu italských hor ukazují přiložené fotografie a nám už nezbývá než se rozloučit a vyhlížet další návštěvu všemi milované Itálie.

 

 

Dospělí | 02.08.2018

Fotogalerie

 
 

Archiv aktualit »

  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
Albrechtice v Jizerských horách1 Albrechtice v Jizerských horách2 Albrechtice v Jizerských horách3 Albrechtice v Jizerských horách4 Albrechtice v Jizerských horách5