Tauplitz a Ramsau

Předposlední víkend v březnu se naši závodníci účastnili závodů Tauplitzalm maraton a Mistrovství Rakouska.

Na Tauplitzalm ve výšce 1700mnm sme dorazili ( Klára Moravcová, Karolína Bícová, Ondrej Tuka, Radek Šretr, Jakub Sikora, Jan Hásek ml a Jan Hásek starší) již ve středu 19.3., že si zde ještě nakonec zimy pěkně zalyžujeme pár dnů. Bylo krásné počasí a asi půl metru sněhu a dokonce i prašan ještě ve středu byl. Ve čtvrtek již bylo tepleji a sníh začal být mokrý, ale bylo jasno, tak opalovačka byla  při lyžování dvakrát denně. V pátek opět teplo a opalovačka , tak sme opět polyžovali, udělali lyže na sobotu a někteří sme se jeli podívat i do Ramsau. V sobotu nas nakonec čekalo 30km (3x10km) klasicky. Závod jenž pořádají tzv. sůnílci což jsou majitelé jednoho hotelu zde na Tauplitzalmu. Závod byl super zorganizován, atmosféra rodinná i přes asi 300 startující a mnoho hvězd ve startovním poli jako Standa Řezáč, Martin Jakš, Aleš Razým atd. Bylo opět krásně jasno a teplo akorát na tričko, první kolo zmrzlý, další již mokrý.. Někteří vyrazili i na lyžích bez vosku...což si myslím, že si vyčítali a třeba Adela Boudíková jež byla jediná z žen to po prvním kole zabalila, protože zjistila, že si vzala velké sousto... Jelikož zdejší trať je dosti těžká.... Takže závod sme si užili! Klára Moravcová suveréne vyhrála, Karolína Bícová 2. A 3.byla Katka Beroušková. V mužích vyhrál s přehledem Martin Jakš, druhý Petr Novák, 3.Standa Řezáč a 4.Aleš Razým. Kuba Sikora skončil 6. , Ondrej Tuka 12. A Honzik Hasku vybojoval super 16.místo. Odpo bylo krásné vyhlášení se sněhovými stupni, obídkem, pivkem z Plzně a pokecáním, prostě pohoda...Krásný den.

V neděli nás čekalo Mitrovství Rakouska, počasí se nám uplně změnilo a v Ramsau strašně padalo a byla nula, takže sme vyrazili na mikrech... Klára se nemohla po sobotě rozjet, tak jí holky v prvním kole ujely a pak už další 3kola měla stejný odstup, jelikož pak se jí to rozjelo...škoda... a 5.místo... Kluci jeli velmi pěkně a bojovali po sobotní třicítce znovu jak lvi na další hooodně těžkej třicítce! Radek Šretr skončil 11. , Kuba Sikora 14. A Ondrej Tuka 18. Letošní poslední závod byl dobojován! Dorazili sme zpět na Tauplitzalm a tam nás čekalo už tak 25cm nového prašanu, tak sme se po obědě a odpočinku museli jít ještě svést v prašánku, kterého sme si letos opravdu moc neužili, tak aspoň poslední lyžování ať je pěkný! Tak sme se krásně unavili a v pondělí ráno kdy bylo nového prašanu už asi 35cm a stále padalo už sme ani lyžovat nešli a unaveni jeli dom. Krásné zakončení sezony to bylo!