sezóna 2017/2018

sezóna 2017/2018

 Zhodnocení sezóny 2017/2018

 

Sezóna 2017/18

Letošní sezóna, stejně jako kterákoliv jiná, byla dlouhá a vypisovat sem všechny naše úspěchy by byla asi trochu nuda. Proto to nejlepší z našich oslnivých výkonů naleznete na konci tohoto textu. Nejdříve ale nakoukneme do krátkého průvodce po Evropě a toho, kde jsme vlastně všude byli.

To, co se událo před Vánoci už bylo popsáno minule, pokračujme tedy dál. Vánoce každý strávil po svém, ale po krátkém odpočinku, pohádkách a cukroví je čas vrátit se zase k tréninku a závodění. Hned po svátcích nás čekal čtyřdenní Vánoční pohár na Kolečku zakončený tradičními silvestrovskými štafetami. Sněhu nebylo úplně mnoho, ale tak lepší málo než nic. První lednový víkend, respektive pátek a sobota, patřil Bedřichovskému night light maratonu letos rozšířenému na dva dny. Jedná se o večerní závod s čelovkoupo Jizerských horách. V pátek se závodilo volnou technikou na trati 17 nebo 30 km. V sobotu se jel závod klasicky, kde se navíc krom 17 a 30 km byla na výběr i 10-ti kilometrová trasa, čehož jsme rádi využili.

Mistrovství České republiky v Novém Městě na Moravě, to byl závodní program o víkendu 12.-14. ledna. V pátek se závodilo na 10/15 km volně, sobotu na nás čekal sprint volně a v neděli ještě další intervalový závod také na 10/15 km tentokrát klasicky.

Následující víkend se jel první závod série Worldloppet, Dolomitenlauf v Obertilliachu v Rakousku. Přivítalo nás zde krásné slunečné počasí, které jsme v Čechách již delší dobu neviděli. O tom, že sluníčko neznamená vždycky i teplo, jsme se přesvědčili velmi brzo. V sobotu se závodilo klasicky na 20 nebo 42 km a v neděli, už za nepřestávajícího sněžení, se jelo to samé volnou technikou.

Poslední lednový víkend se na Jabloneckém kolečku konal Český pohár FIS U23, v pátek ve sprintu klasicky, v sobotu závod klasicky na 5/7.5 km s hromadným startem a v neděli intervalový závod na 7.5/10 km volně.

Času na odpočinek moc nebylo, protože hned v úterý odjíždíme do italského střediska Seiser Alm, kde nás ve středu večer čeká závod za svitu úplňku a loučí podél trati Seiser Alm MoonlightClassic. Přes den si užíváme sluníčka (a konečně i tepla) a večer už nás čeká závod na 15 nebo 30 km. Ve čtvrtek si jdeme ještě zalyžovat a pak hurá do německého Oberammergau, kde se o víkendu jede König Ludwig Lauf, další ze série Worldloppet. V sobotu závody volně a v neděli hlavní závod FIS marathoncupu klasicky. Oba dny na vzdálenostech 21 nebo 42 km.

Dalším místem na naší cestě byla Francie, konkrétně závod La Transjurassiene. Přírodu tam mají hezkou, upravenou snad každou cestu (a že jich je tu fakt hodně), ale značení trasy to už jim moc neříká. No nic prostě pojedeš závod i když nevíš kudy vede a spoléháš, že ten cíl nějak najdeš.V sobotu si to projedeš klasikou a v neděli při skatu už víš, co tě čeká (jestli to byla výhoda, to těžko říct). 

Uteklo to rychle a je tu 16. únor a s ním i závody Jizerské 50. Padesátku sice vynecháváme, ale jinak jedeme vše, co se dá - 2 dny, 4 závody. V pátek začínáme Bedřichovskou 30 volně a jen pár hodin po dojetí do cíle už stojíme znovu na startu, tentokrát NYČ sport sprintu soupaží. Vyspat se a ráno znovu na start, každý volí dle svých schopností a možností trasu sobě bližší mezi HERVIS Jizerskou 25 a ČT Jizerskou 10. Ty zřejmě nesmrtelné čekají odpoledne ještě firemní štafety za společnost Enervit. No a nedělní padesátku tu už sledujeme tak maximálně z gauče.

Následující víkend závodíme na domácím ČP na kolečku. V sobotu v intervalovém závodě klasicky na 10/15 km a v neděli ve sprintu volně. Někteří místo sprintu volí raději závod na 15 km klasikou konaném při týdnuBieguPiastow v Jakuszycích. Tamtéž odjíždí i v pondělí večer na noční desítku. Od pátku 3. března se už jedou hlavní závody, v pátek třicítka volně, v sobotu 50 km klasikou a v neděli 25 také klasikou. Celý týden byl doprovázen silnými mrazy a teplotami i přes mínus 20.Mrazy jsme přežili a neumrzli, takže můžeme vyhlížet další závodní víkend.

Tentokrát se rozdělíme, zatímco Klára s Mateuszem odjeli na Engadinskimarathon do Švýcarska, Tereza se Švarcikem závodí na Českém poháru na Horních Mísečkách, kde se jede team sprint volně a 10/15 km klasikou.

Předposlední závodní víkend strávíme v německém Bodenmais na závodě SkadiLoppet. Zatímco při sobotním závodě skatem bylo teplo a místy se jelo po kolena ve sněhu (fakt zábava), tak na nedění klasiku trať zmrzla a napadlo několik několik cm prašanu, který vítr rozfoukal. Byl to trochu boj, ale všichni ve zdraví dorazili do cíle.

Dočkali jsme se, poslední závodní víkend patřil Mistrovství republiky na Horních Mísečkách. Sice je konec března, ale zima je tu lepší než v lednu azávodí se na čerstvém sněhu. V pátek se jel sprint klasicky, v sobotu štafety volně a v neděli Hančův memoriál a závod na 15/30/50 km volně.

Ano opravdu už jsme u konce a je čas na přehled našich výsledků.

·         Klára Moravcová – 1.místo (2x Bedřichovský night light, Bedřichovská 30, Jizerská 25, Engadinnachtlauf, 2x SkadiLoppet), 2.místo (BiegPiastow, MČR), 3. místo (MČR, ČP)

·         Tereza Hujerová – 1.místo (Dolomitenlauf, König Ludwig Lauf, Transju, Jizerská 10, 2x ČP) 2.místo (Bedřichovský night light, Transju, BiegPiastow, SkadiLoppet) 3.místo (Bedřichovský night light, Seiser Alm, 2x ČP, MČR)

·         Martin Švarc – 2.místo (Bedřichovský night light, Seiser Alm, 4x BiegPiastow) 3.místo (SkadiLoppet)

·         Mateusz Szczotka – 1.místo (Bedřichovský night light), 4.místo (2x BiegPiastow)

P.S. Poděkování a obdiv všem, kteří se dočetli až sem. To je tak když se na to v průběhu roku vykašlete a pak píšete vše najednou…

 

Dospělí | 12.05.2018

Fotogalerie

 
 

Archiv aktualit »

  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
Albrechtice v Jizerských horách1 Albrechtice v Jizerských horách2 Albrechtice v Jizerských horách3 Albrechtice v Jizerských horách4 Albrechtice v Jizerských horách5