Ramsau

Ramsau

 Tour de Ramsau 2019

  O druhém lednovém víkendu konkrétně ve dnech 11.-13. ledna jsme závodili v rakouském  středisku Ramsauam Dachstein. V pátek dopoledne nás přivítalo sice mrazivé ale slunečné počasí a hromady sněhu. S krásnými výhledy jsme si projeli závodní trať, kterou museli pořadatelé kvůli nepřestávajícímu sněžení v předchozích dnech zkrátit na jeden 14-ti kilometrový okruh. Během večera začalo ale znovu sněžit, a to nás provázelo až do našeho nedělního odjezdu.

V pátek večer nás čekal závod ve sprintu volně, kvalifikace a pro nejrychlejší čtyři ještě superfinále. Ve sprintu se nám docela dařilo, ale závod to byl náročný hlavně proto, že start superfinále byl až v devět hodin večer. A hned ráno jsme startovali další závod, tentokrát klasikou na 14, respektive 28 kilometrů. Celý závod doprovázelo sněžení a silný vítr, takže občas bylo náročné vůbec vidět kudy trať vede, jak byla zafoukaná. V neděli byl na plánu poslední závod opět volně na 14 nebo 42 kilometrů. Sněžení sice ustalo, ale vítr byl snad o to větší. Z Ramsau si odvážíme povedené výsledky, akorát ceny od pořadatelů nás příliš neoslnily. Vyhrát bochník chleba není to, po čem bys toužil.

Na závěr ještě shrnutí našich výsledků:

Klára Moravcová – 4.místo sprint, 1.místo 28km klasicky, 2.místo 42km volně / 2.místo Tour de Ramsau

Tereza Hujerová – 3.místo sprint, 5.místo 14km klasicky, 5.místo 14km volně

Martin Švarc – 8.místo sprint, 6.místo 28km klasicky, 7.místo 42km volně / 5.místo Tour de Ramsau

Mateusz Szczotka – 33.místo sprint, 16.místo 14km klasicky, 25.místo 14km volně

 

Dospělí | 22.01.2019

Fotogalerie

 
 

Archiv aktualit »

  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
Albrechtice v Jizerských horách1 Albrechtice v Jizerských horách2 Albrechtice v Jizerských horách3 Albrechtice v Jizerských horách4 Albrechtice v Jizerských horách5