První sníh Livigno

První sníh Livigno Soustředění 1. sníh a závody La Sgambeda

 

Pro první soustředění na sněhu jsme stejně jako v předešlých letech zvolili osvědčené Livigno. Do Itálie jsme odjeli v pátek 7. listopadu a zůstali tam až do závodů La Sgambeda o prvním prosincovém víkendu a někteří ještě i o týden déle.  

Po oblevě, která tu od konce října panovala se konečně ochladilo a nás už přivítalo sněžení. Upravené bylo celé údolí a sněhu s každým dnem přibývalo, takže postupem času už nebyl ani kam dávat a hrozil i pád lavin. Sluníčko se občas také ukázalo a my si mohli užívat parádní lyžování na prašanu.  

Po dlouhém, ale krásném najíždění kilometrů přišly o prvním prosincovém víkendu konečně i první závody. Livigno patřilo prvním závodům seriálu Visma Ski Classics a skatovému závodu  La Sgambeda pro veřejnost. V nedaleké Santa Caterině zase probíhaly závody FIS italského poháru. 

V pátek byl na programu týmový závod, kterého se zúčastnila Klára Moravcová a společně s kluky vybojovala pro tým Pojišťovna Slavia 15. místo. V sobotu část týmu (konkrétně Tereza Hujerová, Martin Švarc a Mateusz Szczotka) odjela do Santa Cateriny na závod ve sprintu volně. Klára závodila v Livignu na La Sgambedě 30 km skatem, kde skončila na druhém místě. V neděli byl na programu první individuální závod Ski Classics na 35 km, kterého se zúčastnila Tereza a skončila na 30. místě. 

Další závod nás čeká za 2 týdny v údolí Val Venosta u Reschen passu.


 

Dospělí | 05.12.2019

Fotogalerie

 
 

Archiv aktualit »

  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
Albrechtice v Jizerských horách1 Albrechtice v Jizerských horách2 Albrechtice v Jizerských horách3 Albrechtice v Jizerských horách4 Albrechtice v Jizerských horách5