Příprava dospělých na sezonu 2017

Příprava dospělých na sezonu 2017

 VT Dospělí - příprava

VT Livigno

Ve dnech od 25. června do 5. července odjelo družstvo dospělých na vysokohorské soustředění do italského Livigna.
Tréninkovou náplní byly především výjezdy na kolečkových lyžích na známá passa (např. Passo dello Stelvio nebo Passo Gavio) a výstupy na okolní vrcholy (např. Carossello, Il Motto nebo Monte Breva). Odpolední fáze patřily především zdokonalování techniky na kolečkových lyžích a posilování.
Přestože počasí nebylo typicky italské a občas přišel nějaký ten deštík, tak se nakonec vše vydařilo podle plánu.

VT Orlické Záhoří

Třetí srpnový týden (12.-20.8.) patřil dalšímu soustředění dospělých, tentokrát v Orlických horách v Orlickém Zahoří.
Celý tréninkový blok jsme zahájili závodem na kolečkových lyžích, a to výjezdem z polského Duszniki-Zdrój na Zieleniec.
V průběhu celého týdne jsme se věnovali nejenom tréninku na kolečkových lyžích, pro které jsou zde ideální podmínky, ale i běhu, imitaci a síle.
Celé soustředění zakončily víkendové závody Orlický rollerski cup. V sobotu se startovalo přímo v Orlickém Záhoří a cíl byl po 10 km na sedle Šerlichu. V neděli byl start na druhé straně kopce ve Skuhrově nad Bělou a na závodníky čekal 18 km dlouhý výjezd s cílem opět na Šerlichu.

VT Santa Caterina

V sobotu 2. září v časných ranních hodinách se družstvo dospělých vydalo směr Švýcarsko na závod La Diagonela summer race (ten byl ale, jak jsme později zjistili, z důvodu sněhu na silnici zrušen) a následně na soustředění do italské Santa Cateriny.
To, že sněžilo, bylo poznat i tady v Itálii. Například při výstupu na Passo Ablu a Cristallo jsme se museli kvůli přibývajícímu množství sněhu vrátit předčasně. Při výjezdu na Passo Gavio jsme zase měli ideální podmínky na fotky jako ze zimy. A abychom sněhu neměli málo tak jsme po výjezdu na Passo Stelvio vyrazili ještě na ledovec nad Stelviem.
Nezaháleli jsme ani v běhu a několik tréninků jsme věnovali i imitaci a síle. Vylezli jsme si na sjezdovku nad Santa Caterinou k Sunny Valley, vyjeli jsme na Bormio 2000 a nechyběl ani všemi oblíbený trénink na Cancano. Jediné co nám počasí nedovolilo, byly výstupy na okolní kopce a museli jsme se spokojit s nižšími nadmořskými výškami.
Celé soustředění jsme zakončili 14. září výjezdem na Passo Umbrail.

 

Dospělí | 09.10.2017

Fotogalerie

 
 

Archiv aktualit »

  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
Albrechtice v Jizerských horách1 Albrechtice v Jizerských horách2 Albrechtice v Jizerských horách3 Albrechtice v Jizerských horách4 Albrechtice v Jizerských horách5