Marcialonga a Toblach Cortina

5. a 6. závod Ski Classics v Itálii

Po zrušení König Ludwig laufu se náhradní program našel velmi rychle – Toblach-Cortina v rámci Ski Classics. Nejdříve ale slavná italská Marcialonga, to zní jako fajn týden v Itálii.

Marcialonga na 70 kilometrů se startem v Moeně, údolím nahoru do Canazei a po druhé straně řeky zpátky až do Cavalese s cílovou prémiovkou jménem Cascata nebo Marcialonga light na 45 km s cílem v Predazzu – to byl program na neděli 26. ledna. Klára nakonec kvůli lehké nemoci do závodu nemohla nastoupit. Tereza zvolila kratší ale přesto dlouhou 45 km trať a do cíle dorazila jako první žena.

O týden později a o kousek vedle byl na programu další závod Ski Classics. Spoustu sněhu a výhledy na Tre Cime doprovázely závod o délce 42 km z Toblachu do Cortiny. Klára dojela do cíle na 22. místě a Tereza na 25. místě. Vítězkou se stala švédka Britta Johansson Norgren.