Kaiser Maximilian Lauf Seefeld

3. závod Ski Classics

Prvním mezinárodním závodem nového roku byl Kaiser Maximilian lauf v rakouském Seefeldu. Závod seriálu Ski Classics na 60 km nebo zkrácená verze na 30 km se jely v sobotu 11. ledna. Rakouské středisko nás uvítalo krásným slunečným ale teplým počasím, sněhu byl ale po celé trati dostatek a mohlo se závodit na originální trati.

Hlavní závod na 60 km vystartoval už ráno v Seefeldu a vedl přes hory do rovinatějšího údolí Leutasche a zase zpět. Klára Moravcová dokončila závod na 17. místě. Kolem poledne pak v Lutaschi startoval zkrácený závod na 30 km. Mateusz Szczotka dojel do cíle na 13. místě, Martin Švarc na 19. a Tereza Hujerová vyhrála ženskou kategorii.