Testy RD + SCM

Testy RD + SCM V minulém týdnu jsme se zúčastnili Testů ÚBD SL ČR u nás v Jablonci nad Nisou. Naše jablonecká partička bojovala ve složení Anča Sixtová, Tereza Hujerová, Týna Paldusová a Bára Antošová v kategorii děvčat a Petr Pilz, Marek Černohorský, Lukáš Bartůněk, Tomáš Kapčiar, Viktor Muller a Tomáš Dufek v kategorii chlapců. Všichni byli samozřejmě rozděleni do příslušných kategorií dle věku a ročníku narození. Samotný program začal ve středu 17.září na dráze Sportovního gymnázia v Jablonci během na 1500m, kde se představili mnozí čeští reprezentanti a naši sportovci se rozhodně neztratili. Výsledky jsou samozřejmě k dispozici na webových stránkách SLČR (http://www.czech-ski.com/), ale všichni tři naši juniorští reprezentanti, tzn. Sixtová, Pilz, Černohorský patřili k těm úplně nejlepším i v kategorii mužů i žen. Druhý den se pokračovalo dvojblokem, dopoledne výběhy do kopce od restaurace Břízky na tzv. Triangl, kde byl cíl. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to opravdu těžká řehole.. Odpoledne opět do kopce, tentokrát na kolečkových lyžích na kolečku. Jablonečtí závodníci byli opět vidět, tentokrát bych vyzdvihl Terezu Hujerovou, která zvítězila v kategorii dorostenek. Poslední den se uskutečnil kros, od 5 km dorostenek po desítku mezi muži.
Zde famózní výkony a osobní rekordy především Marka, Petra, Anči a Tomáše Dufka překvapily nejen nás trenéry, ale myslím, že i samotné závodníky, kteří porazili téměř všechny zúčastněné reprezentanty A družstva . Proto po skončení panovala spokojenost a všichni jsme již natěšení na následující víkend, kdy se ve Vesci a na Ještědu uskuteční Mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích.
Držte nám palce a doufejme, že opět napíšu nějaký vítězný report.