Sezóna 2016/2017

Sezóna 2016/2017

Před několika dny skončil další lyžařský rok, který závodníkům SKI KLUBU Jablonec přinesl řadu výborných, slušných, ale jak to tak bývá, tak i některé průměrné výkony a výsledky.

 

Samozřejmě, že my si budeme hlavně pamatovat ty, které nám přinesli vítězství, tituly, medaile, ale naprosto stejně je třeba ocenit i ty závodníky, kteří se na stupně výsledků nedosáhli, přesto podali výkony na nebo i za hranicí svých možností a před těmi je potřeba smeknout. Ne vždy se to povedlo všem, ale takový je už sport a vyhrávat chce každý, proto se musí ocenit vůle, snaha a chuť všech lyžařů SKI KLUBU bez vyjímky dosáhnout na mety nejvyšší. Nebudu zde vypisovat jednotlivé výsledky, ty jsou poměrně přehledně seřazené na http://www.sport-casomira.cz/ , přesto bych některé výsledky a jména vypíchl. Asi jednoznačným lídrem se stala Anča Sixtová, která 14. místem na MS U23 a dalšími skvělými výsledky do desátého místa na mezinárodních závodech nasadila laťku ostatním skiklubákům opravdu vysoko. V těsném závěsu bych viděl Tomáše Dufka, protože 10. místo na olympiádě mládeže je také skvělé. V českých krajích a hájích na sebe upozornily hlavě medailistky z MČR, či českých pohárů Barbora Antošová a Nikol Benešová, ale i Matěj Bříza, medailista ze sprintu, či Jakub Augsten, borec na podiu. Několikrát nám medaile nebo podium uteklo opravdu těsně, o tom by mohla vyprávět hlavně Štěpánka Pillerová. Myslím, že v globále můžeme být spokojeni, nicméně konkurence nespí a po krátkém odpočinku je třeba s radostí naskočit znovu do práce.

 

Jiří Šimůnek 

Dorost | 24.04.2017

Fotogalerie

 
 

Archiv aktualit »

  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
  • Albrechtice v Jizerských horách
Albrechtice v Jizerských horách1 Albrechtice v Jizerských horách2 Albrechtice v Jizerských horách3 Albrechtice v Jizerských horách4 Albrechtice v Jizerských horách5