NMNM

NMNM

Přinášíme Vám report ze dvou republikových závodů konaných v Novém Městě na Moravě.

Ve dnech 2. - 3.3 a 15. - 17.3. 2013 se naši lyžaři zúčastnili Českého poháru a Mistrovství České Republiky v Novém Městě na Moravě. V první termínu se jednalo o český pohár (2. - 3.3) kde závodili jak dorostenci tak i junioři. Ve starších dorostencích na klasické distanci se na 8. místě umístila Věra Kartousová, dále pak Petr Pilz 7. místo a nejlepšího výsledku dosáhl Jonáš Bešťák, který dojel na krásném 2. místě. Mezi juniory také na klasické distanci vyhrál Petr Knop s náskokem 17 sekund. V mladších dorostencích na sprintovém závodě volnou technikou obsadil pěkné 5. místo Lukáš Bartůněk.

V dalším termínu od 15. - 17.3. se jednalo o Mistrovství České republiky a také o poslední republikový závod sezony, kde se naši lyžaři mohli posunout v celkovém poháru o nějaký ten stupeň víš. Hned první den na klasickém sprintu se na 8. místě umístil Petr Pilz. Druhý den na trati 5 km volnou technikou se na 7. místě umístila Věra Kartousová a na trati 7,5 km zajel Petr Pilz nejlepší výsledek své sezony 3. místo, které mu zajistilo medailový 2. post v celkovém pořadí. Na štafetě, která se již nepočítala do mistrovství české republiky se Marek Černohorský, Viktor Muller a Petr Pilz umístili na 2. místě a na třetím místě se umístila složená štafeta Libereckého kraje Věra Kartousová, Anna Sixtová a Pavlína Pacholíková. GRATULUJEME!