Český pohár lyžařů v Jilemnici

Český pohár lyžařů v Jilemnici O víkendu 11. a 12. února se konal další díl Českého poháru v běhu na lyžích pro dorost i dospělé. V lyžařském areálu Hraběnka se tento rok událo hned několik premiér. Vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám v minulých letech na zdejší louce závodila většina poprvé v životě.
V sobotu se závodilo ve skiatlonu na 6,6 km v kategorii mladších dorostenek až po 20 km u mužů a juniorů. Nejvíce se dařilo starším dorostenkám, kde Nikol Benešová obsadila 3. místo. V kategorii mladších dorostenců se nejlépe z jabloneckých závodníků umístil Matěj Bříza, který obsadil 7. místo.,
V neděli byl na programu vůbec první norský sprint v rámci českého poháru. Nejen díky skvělým výkonům, ale i taktice místo v A finále podařilo vybojovat hned dvěma starším dorostenkám. Bára Antošová obsadila 2. místo a Nikol Benešová 5. místo, v mladších dorostenkách byla Štěpánka Pillerová 8. místo, Aneta Břečková místo 9. V mladších dorostencích byl od nás nejlepší Matouš Matoušek, jenž byl 8.
O víkendu od 24. - 26. února nás čeká MČR dorostu a další díl českého poháru, tentokrát na domácí půdě v areálu Kolečko, tak doražte povzbudit naše závodníky.